czwartek, 19 marca 2020

Co robić podczas kwarantanny?

Witajcie!
Zapewne znacie obecną sytuację jaka panuje nie tylko w Polsce ale i w innych krajach. Koronawirus  to wirus, który niestety ale jest już pandemią. W Polsce mamy ponad 300 przypadków zarażenia wirusem, dlatego by zaprzestać rozprzestrzenianiu się  wiusa  SARS-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19 m.in w naszym kraju zamknięto szkoły średnie, przedszkola, uczelnie wyższe, restauracje, galerie handlowe, miejsca rozrywkowe, połączenia lotnicze i odwołano wiele wydarzeń np: biegów czy koncertów.  Wszyscy jesteśmy objęci 2-tygodniową domową kwarantanną. Dlatego ważne jest to byśmy szczególnie zwracali uwagę na dezynfekcję i dokładne mycie rąk oraz dostosowanie się do zasad ukazanych niżej na grafice ;)Wiem jak ważne są te 2 tygodnie postanowiłam dołączyć się do akcji #zostajewdomu, nie wychodźmy z domu i unikajmy dużych skupisk ludzi, oczywiście możemy wychodzić do sklepu, lecz róbmy zakupy na kilka dni. Dlatego postanowiłam przygotować post z różnymi pomysłami jak można spędzić czas w domu  :)

Co można robić podczas kwarantanny:
1 CZYTAĆ KSIĄŻKI
2 WYPRÓBOWAĆ NOWE PRZEPISY


Czas w domu to również idealny moment by wypróbować nowe przepisy i spróbować czegoś nowego i pysznego :)
Podaje Wam linki do postów u mnie na blogu z ciekawymi przepisami:3 OGLĄDAĆ FILMY I SERIALE

( Zdjęcie:  https://www.lifegift.org/summertime-watch-list-5-movies-we-love)
4 ZROBIĆ KARAOKE 

5 GRAĆ W GRY PLANSZOWEUno, Monopoly, Scrabble, Państwa-miasta a może Rummikub?
                                                                                                                                                               6 ZROBIĆ TRENING
7 PORZĄDKI NP: W SZAFIE


8 NADROBIĆ ZALEGŁOŚCI W NAUCE


Podczas kwarantanny mamy bardzo dużo czasu chociażby na nadrobienie zaległości w nauce, przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, a może napisanie pracy naukowej ;)9 TRENING W ROBIENIU MAKIJAŻU


Interesujecie się wizażem? W internecie jest wiele inspiracji, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie i podszkolicie swoje umiejętności lub być może  wymyślicie nowe trendy ;)


10 UPORZĄDKOWAĆ I ZGRAĆ ZDJĘCIA 
Z APARATU 


( https://tomanikdecoracoes.files.wordpress.com/2016/07/cropped-11c2453def85d9baa593317a8128e0fd1.jpg)


11 NAUCZYĆ SIĘ NOWEGO 
JĘZYKA OBCEGO


Zawsze chcieliście nauczyć się włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego czy japońskiego, a nigdy nie mieliście czasu? W ciągu tego wolnego można się wiele nauczyć, kilka minut dziennie i voilà.12 ROZMAWIAĆ Z PRZYJACIÓŁMI/RODZINĄ PRZEZ KAMERKĘ

Chcecie już się spotkać ze znajomymi i pogadać o różnych rzeczach? Można korzystać z takich komunikatorów jak: Skype, Messenger czy Whatsapp gdzie bez problemu możecie wirtualnie spotkać się ze znajomymi.13 PROJEKTOWAĆ 
NOWE STROJE

Uwielbiam projektować nowe stroje, gdyż zawsze można dać się ponieść wyobraźni i stworzyć coś naprawdę niesamowitego i oryginalnego.


14 DOMOWE SPA

( Link do zdjęć, które użyłam do zrobienia kolażu:https://www.google.com/search?q=bathtub+tumblr&tbm=isch&ved=2ahUKEwi02t667KToAhXFzSoKHXIWAoAQ2-cCegQIABAA&oq=bathtub+tumblr&gs_l=img.3..35i39j0i19j0i8i30i19.718.2205..2425...0.0..0.128.690.5j2......0....1..gws-wiz-img.......0j0i67j0i30.a_d943-ws-8&ei=eIJyXrS-MMWbqwHyrIiACA&bih=578&biw=1280&rlz=1C1JZAP_plPL893PL893)

Domowe spa=chwila dla siebie. Gorąca kąpiel lub maseczka nawilżająca. Czas by się zrelaksować, odpocząć i nie myśleć o niczym innym.


(https://cdn.pixabay.com/photo/2012/05/04/10/17/sun-47083_960_720.png)


15 WYSPAĆ SIĘ


Mam nadzieję, że post Wam się spodobał, a po tym poście będziecie zmotywowani by spędzić ten czas kwarantanny w kreatywny i przyjemny sposób :) Możecie podesłać post swoim znajomym, a w komentarzu napisać, który pomysł się Wam najbardziej spodobał. Pamiętajcie by dbać o siebie i innych oraz nie wychodzić z domu jeśli nie ma takiej potrzeby ;) Do usłyszenia :*

Moje social media:
facebook: https://www.facebook.com/toskaonline/
@: toska.online@gmail.com


Toska Online :*8 komentarzy:

 1. Ja teraz mam motywację, żeby próbować swoich sił w pieczeniu jakichś nowych dla mnie fit ciach :D
  Mój blog♥

  OdpowiedzUsuń
 2. I've been really enjoying exercising at home, having spa days and sleeping lots :)
  Hope you're doing well!

  www.fashionradi.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też staram sobie jakoś zapełniać ten czas.. chociaż już powoli mam dosyć

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo interesujące porady. Myślę, że na pewno wykorzystam część z powyższych pomysłów, aby w ciekawy sposób spędzić ten domowy czas.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację mojego bloga <3 Jest to bardzo motywujące :)